آیا کاشت ابرو برای مردان امکان پذیر است ؟

عمل زیبایی کاشت ابرو در مردان یکی از تکنیک های زیبایی که در حال حاضر در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر در حال انجام است. ابرو از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در چهره ی هر فردی است چرا که ابرو احساسات شما را مانند غم، شادی، هیجان و را نشان می دهد. بنابراین چنانچه ابروهای شما دچار ریزش و کم پشتی شوند، می تواند معضل بزرگی برای هر فردی به دنبال داشته باشد که پیوند ابرو Eyebrow Transplant به عنوان راه حلی برای این مشکل به شمار می رود.در این مقاله کاشت ابرو برای مردان را مورد بررسی قرار می دهیم، با ما همراه باشید.


مراحل اصلی کاشت ابرو در مردان

عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی در مردان مانند هر روش تکنیک زیبایی دیگری شامل مراحلیست که معمولا این مراحل در تمامی روش ها به یکدیگر بسیار شبیه اند. در ابتدا لازم است بگوییم که قبل از کاشت ابرو برای آقایان، یک جلسه ی مشاوره برگزار خواهد شد که در این جلسه مشاوره هایی در رابطه با عمل زیبایی کاشت ابرو مباحثی مطرح می شود. بدین معنی که لازم است شما در این جلسه آنچه از کاشت ابروی خود انتظار دارید را به طور کامل برای پزشک متخصص خود بیان نمایید تا در نهایت پزشکتان بتواند ابروی دلخواه شما را در این عمل زیبایی، طراحی نماید.

کاشت ابرو


کاشت ابرو در آقایان با بی حسی موضعی آغاز می شود؛ لازم است که این بی حسی هم در منطقه ی اهداکننده و هم در منطقه ی پذیرنده که همان ابرو است، اعمال گردد. در مرحله ی بعدی فولیکول های مو از قسمت اهداکننده که می تواند موهای پشت گوش فرد باشد برداشته شده و در قسمت ابرو با ایجاد سوراخ های ریزی جایگزین خواهند شد. این مرحله نیازمند این است که پزشک شما از مهارت و تجربه ی کافی برخوردار باشد چرا که فولیکول های مو باید در زاویه ی درستی قرار بگیرند تا خواب ابرو بهم نریزد.


بعضی مواقع لازم است که آقایان برای کسب نتیجه ی دلخواه در عمل زیبایی کاشت ابرو در جلسه ی دیگری علاوه بر جلسه ی اصلی کاشت ابرو طبیعی نیز شرکت نمایند تا پزشک بتواند ابروهای شخص را به تراکم مورد نظر وی برساند. در طی مراحل پیوند ابرو لازم است که فرد حتما آرامش خود را حفظ نموده و در کار پزشک اختلالی ایجاد نکند تا نهایتا پزشک بتواند کاشت را به پایان برساند و نتیجه ی لازم در پیوند ابرو کسب شود.


ماندگاری و دوام کاشت ابرو در مردان

کاشت ابرو در افراد مختلف به دلیل اینکه مو و پوست و همچنین سیستم ایمنی متفاوتی از هم دارند، نتایج گوناگونی نیز به دنبال خواهد داشت. در حقیقت ماندگاری موهای تازه کاشته شده پس از کاشت ابرو در افراد بستگی به مراقبت های آنان دارد. بنابراین اینکه به طور دقیق بتوانیم بگوییم که کاشت ابرو در یک فرد چقدر دوام خواهد داشت، ممکن نیست. اما با توجه به تحقیقات حاصله می توان گفت که به طور متوسط میزان ماندگاری موها پس از کاشت ابرو معمولا بین 2 تا 5 سال است. در طی این دوره لازم است که شخص مراجعه کننده به فولیکول های تازه کاشته شده آسیبی نرساند و به دلیل اینکه رشد این موها نسبت به ابروهای طبیعی بیشتر است، به طور منظم آنها را اصلاح کند. ماندگاری موها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی به عواملی مانند انتظارات شخص از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی و مهارت پزشک معالج نیز بستگی دارد. در ضمن می توان این مورد را نیز اضافه کرد که رژیم غذایی فرد پس از کاشت ابرو در ماندگاری فولیکول های تازه کاشته شده بی تاثیر نیست.


عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت ابرو

همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم عوامل مختلفی در ماندگاری کاشت ابرو آقایان تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال می توان بیان کرد که بانک موی فرد یکی از معیار های موثر در پیوند ابرو است؛ در واقع چنانچه فولیکول های مویی که از منطقه ی اهدا کننده برداشته می شوند، ضعیف باشند و رشد کافی نداشته باشند نمی توان انتظار داشت که کاشت ابرو طبیعی ماندگاری طولانی مدتی داشته باشد. در چنین افرادی پیشنهاد می شود که در عمل زیبایی کاشت ابرو برای آن ها از موها و الیاف مصنوعی استفاده گردد. در حقیقت این الیاف مصنوعی ماندگاری بسیار طولانی مدتی داشته و رشد نخواهند کرد. لازم است که چنین افرادی الیاف مصنوعی شبیه به موهای خود را برای عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب نمایند تا در نهایت ظاهری طبیعی را پس از کاشت به دنبال داشته باشند. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که عمل زیبایی کاشت ابرو نیازمند این است که پس از گذشت دوره ای ترمیم بر روی آن انجام شود تا فولیکول های از بین رفته جایگزین شوند و ابرو به حالت اولیه ی خود پس از پیوند بازگردد.

کاشت ابرو آقایان


همانطور که می دانید ریزش ابروها تنها مختص خانم ها نبوده و بسیاری از مواقع آقایان نیز درگیر این مسئله هستند. در حقیقت ریزش ابرو ممکن است که به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد؛ به طور مثال می توان گفت که ریزش ابرو در آقایان می تواند به علت دلایلی مانند استرس های کاری، بیماری های مختلف ژنتیکی و یا به هم ریختن هورمون ها اتفاق بیفتد. البته باید بگوییم که خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی امکان این امر فراهم شده تا افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش ابرو می شوند، با پیوند ابرو، از داشتن ابروهای طبیعی بهره مند شوند. این امر یعنی کاشت ابرو طبیعی برای آقایان نیز امکان پذیر و دارای مراحل مختص به خود است و عوامل زیادی نیز در ماندگاری پیوند ابرو تاثیرگذار می باشد.


مراقبت های پس از کاشت ابرو جهت افزایش ماندگاری

همانطور که عواملی مانند پزشک و مرکز زیبایی و بانک مو و در ماندگاری پس از کاشت ابرو آقایان موثر است، مراقبت های شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین لازم است که در اینجا برخی نکات را در رابطه با مراقبت های بعد از پیوند ابرو یادآور شویم. ابتدا باید بدانید که پس از کاشت ابرو در آقایان ممکن است که عوارضی چون کبودی تورم و خون مردگی در اطراف چشم ها در در قسمت ابرو پدیدار گردد که این عوارض جانبی ماندگار نیستند و با گذشت تقریبا یک هفته همه ی این عوارض محو خواهند شد. از طرفی لازم است که فرد پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی بهداشت را در این ناحیه رعایت نموده و از آلوده شده آن جلوگیری نماید چرا که در غیر اینصورت ممکن است که پس از کاشت ابرو فرد دچار عفونت شده و مسائل بعدی را در پی خواهد داشت. همچنین شما باید بدانید پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی و در طی روند بهبود رشد موها که معمولا شش ماه الی یک سال به طول می انجامد، از به کار بردن موچین و همچنین اصلاح ابرو به وسیله ی وکس خودداری نماید چرا که هر یک از موارد ذکر شده آسیب های جبران ناپذیری به فولیکول های تازه کاشته شده می رساند.

پیوند ابرو


شما می توانید با رعایت نکاتی که پزشک متخصص در جلسه ی مشاوره بیان می کند، به فرآیند درمان و رشد موها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی کمک شایانی نمایید.


در پایان باید بگوییم که طبق آنچه گفته شد کاشت ابرو در آقایان پروسه ی مخصوص به خود را داشته و در صورت لزوم باید جلسه ی کاشت یکبار دیگر تکرار گردد. در مورد ماندگاری موهای ابرویی که در پیوند کاشته شده اند نیز باید عنوان کنیم که فاکتورها و عوامل بسیار متعددی دخیل اند و همه ی این عوامل به هم دست می دهند تا نهایتا شما به آنچه از ابروهای خود تصور دارید در پیوند ابرو دست یافته و نتیجه نهایی کار کاملا مطابق میل شما باشد.


کاشت ابرو برای مردان را مورد بررسی قرار دادیم، به امید آنکه به سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha