• Info@tehranbeautycenter.com
 • 021-88102747 _ 021-88102746 _ 021-88102745

کاشت مو یک راه آسان برای زیبایی

کاشت مو یک راه آسان برای زیبایی

دلایل ریزش مو و انجام عمل کاشت مو

یکی از مهم ترین گزینه ها در افزایش جذابیت و زیبایی در افراد، داشتن موهایی پرپشت بوده اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده و از وضعیت به وجود آمده ناراضی خواهند بود که می توان با انجام کاشت مو طبیعی به نگرانی این افراد پایان داد.

دلایلی مانند استفاده از وسایل گرمایشی و خشک کننده مو مانند انواع سشوارها و اتو مو، استفاده از شامپوهای نامناسب با توجه به جنس موها، بکار بردن رنگ های شیمیایی برای زیباسازی مو، بیماری های ژنتیکی و هورمونی و غیره باعث شده تا فولیکول های مو ضعیف شده و نیاز به پیوند مو داشته باشید.

امروزه یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین عمل های زیبایی موجود در دنیا، عمل زیبایی کاشت مو است.

 

دلایل ریزش مو و انجام عمل کاشت مو

 

عمل زیبایی کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی کاشت مو طبیعی باعث شده تا فولیکول های مو که آسیب دیده اند و یا دچار ریزش شده اند، ترمیم یافته و دوباره رشد نمایند.

برای انجام عمل زیبایی از موهای طبیعی موجود بر سطح پوست بدن یا سر خود متقاضی استفاده خواهد شد.

نقاط مورد نظر و مناسب اهدا کننده فولیکول مو از نظر پزشکان، پشت و کناره های سر خواهد بود. چرا که این ناحیه به دلیل شباهت و یکسان بودن به موهای وسط سر از لحاظ ضخامت و طول مناسب تر خواهند بود.

در موارد خاص در صورتی که نیاز باشد از موهای بخش هایی از بدن مانند قفسه سینه نیز برای افراد استفاده می شود.

به طور کلی دو روش برای برداشت گرافت های مو از پشت سر بیمار وجود دارد که میتوان از آن به عنوان روش جراحی و روش غیر جراحی نام برد.

 

آشنایی بیشتر با بانک مو 

ساختمان مو از چند بخش ساقه مو یا همان تار مو و فولیکول مو یا همان پیاز مو تشکیل می شود.

به دسته های مو که در یک روزنه از سطح سر قرار دارند گرافت مو یا واحد فولیکولار مو گفته می شود که به گرافت های تک تار مویی و چند تار مویی تقسیم میشود. تعداد تار مو در هر گرافت بین ۱ تار مو تا ۵ تار مو بستگی به قدرت بانک مو و تکنیک برداشت گرافت متفاوت است.

بانک مو پشت سر از گرافت های ۱ تا ۵ تار مویی تشکیل می شود.

بانک موی صورت (ریش) عمدتا گرافت های تک تار موی و دو تار مویی دارد.

بانک موی بدن مانند قفسه سینه از گرافت های تک تار مویی تشکیل شده است.

 

آشنایی بیشتر با بانک مو

 

روش جراحی:

در روش جراحی پزشک متخصص یک نوار ۶ تا ۱۰ اینچی از محل بانک موی فرد عمدتا پشت سر بیمار که شامل فولیکول های سالم می باشد را جدا کرده و این نوار یا همان فلپ در اختیار تیم کات یا جداسازی واحد های فولیکولار مو قرار می گیرد تا توسط میکروسکوپ های مخصوص فولیکول ها جدا و آماده فرایند کاشت شوند.

این گونه برداشت گرافت های مو از بانک مو را با عنوان روش جراحی یا FUT میشناسیم.

برداشت فلپ از محل بانک مو یک کار تخصصی است و باید توسط پزشک متخصص و کار آزموده انجام شود.

 

در مجموعه بزرگ تهران بیوتی سنتر برداشت فلپ جراحی با تکنیک جراحی پلاستیک انجام می شود که از آن با عنوان تریکوفتیک اسکارلس ( Trichophytic Closure Technique scarlesse ) که عمده مزیت آن نسبت به روش FUT برداشت فلپ از محل بانک مو بدون برجای ماندن هیچگونه اسکار جراحی است.

 

روش غیر جراحی:

در این روش دیگر از جراحی و برداشت فلپ خبری نیست و فولیکول های مو به طور جداگانه با استفاده از پانچ های دستی ( FIT ) و یا میکروموتورهای اتوماتیک ( SUT ) یا دستگاهای مشابه دیگر مانند Neo Graft و Safer از محل بانک مو برداشت می شود.

برای شروع پزشک ابتدا سر را تمیز کرده و سپس داروی بی حسی را به نقاط مورد نظر تزریق خواهد کرد.

سپس فولیکول های مو را توسط پانچ های معرفی شده مخصوص هر روش به صورت واحدهای فولیکولار مو برداشت می نماید.

در نهایت واحد های فولیکولار برداشت شده از محل بانک مو در ماده نگهدارنده مخصوص خود در اختیار پزشک متخصص کاشت قرار گرفته تا فرآیند کاشت انجام شود که این مرحله نیز با دو تکنیک انجام میپذیرد.

استفاده از تیغ کاشت برای ایجاد برش های میلیمتری و جای گذاری فولیکول های مو توسط پنس های مخصوص در محل طاسی که در روش های FIT ،  FUT ، SUT و … از این تکنیک استفاده می شود.

در روش دیگری که جدیدترین تکنیک کاشت موی طبیعی می باشد از دستگاه ایمپلنتر استفاده شده که از آن با عنوان روش DHI نامبرده می شود.

 

روش های کاشت مو طبیعی

در اینجا به حقایق روش های مختلف کاشت موی طبیعی پرداخته می شود تا شما عزیزان را در انتخاب تکنیک کاشت موی خود یاری نماییم.

نکته مهم در فرآیند پیوند مو طبیعی این است که انتخاب مناسب ترین روش برای شما تا حد زیادی وابسته به شرایط بانک مو و میزان طاسی سر شما دارد بنابراین بهتر است به تصمیم و راهنمایی پزشک در این زمینه دقت فرمایید.

 

روش های کاشت مو طبیعی

 

در مجموعه ما کلیه مشاوره ها توسط پزشک متخصص رایگان می باشد و شما عزیزان میتوانید با شماره های ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۵ یا ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۶ یا ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۷ تماس گرفته و یا با ارسال تصاویر از بانک مو و محل طاسی خود برای شماره ۰۹۱۹۶۴۹۱۹۷۴ در تلگرام یا واتساپ از مشاوره ی تخصصی کاشت مو بهرمند شوید.

 

کاشت مو به روش FUT :

قدیمی ترین تکنیک کاشت مو طبیعی است که به روش جراحی فلپی از محل بانک مو برداشته شده و بعد از جداسازی گرافت های مو در محل طاسی کاشت می شود.

مزایا:

بالاترین شانس برداشت گرافت سالم از بان مو در بین روش های برداشت گرافت

معایب:

امکان باز ماندن جای اسکار در محل برداشت گرافت مو

کاشت مو به روش FIT یا FUE :

اولین متد کاشت مو غیر جراحی که توسط پانچ های دستی به صورت دانه ای گرافت ها از پشت سر برداشته می شوند.

مزایا:

بدون جراحی، و بدون برجای ماندن هیچگونه اسکار در محل بانک مو

معایب:

امکان آسیب به گرافت های مو و در نتیجه عدم رویش مناسب مو

کاشت مو به روش SUT :

این تکنیک را با عناوینی همچون fit پیشرفته ، super fue ،  safer ، neo graft و میکروگرافت نیز می شناسیم که در آن با استفاده از میکروموتور های اتوماتیک گرافت ها بدون جراحی از محل بانک مو برداشته می شود.

مزایا:

بدون جراحی و برجای ماندن اسکار و بدون آسیب به گرافت مو

معایب:

استفاده از تکنیک قدیمی کاشت با استفاده از پنس

 

کاشت مو به روش DHI :

جدیدترین و به روزترین تکنیک کاشت گرافت های مو در محل طاسی با استفاده از دستگاه ایمپلنتر

مزایا:

 1. استفاده از بهترین تاکتیک برداشت گرافت های مو
 2. برداشت و کاشت گرافت بدون دخالت دست توسط دستگاه میکرو موتور و ایمپلنتر
 3. کاشت در سایز میکرو
 4. تراکم تا ۴ برابر بیشتر نسبت به سایر روش ها
 5. خط رویش کاملا طبیعی با بالاترین ظرافت در سایز میکرو

معایب:

این روش مناسب تمام افراد نمی باشد و قبل از انجام باید توسط پزشک متخصص بررسی و تایید شود.

 

کاشت مو به روش DHI

 

کوتاه از کاشت مو طبیعی:

افزایش جذابیت چهره با داشتن موهایی زیبا و پرتراکم از نکات بدیهی است که رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست.

پیوند مو از محل اهدای فولیکول (بانک مو) غالبا پشت سر حدفاصل دو گوش، بخشی زیر گردن و قفسه سینه در آقایان را در محل طاسی سر، ابرو و یا ریش را کاشت مو مینامند.

این فرایند از سه مرحله برداشت واحدهای فولیکولار مو (گرافت مو ) از محل اهدا کننده (بانک مو )، آماده سازی گرافت ها و مرحله آخر کاشت گرافت تشکیل می شود.

 

مختصری از سایر روش های کاشت مو:

FUT : در این روش در مرحله برداشت از شیوه ی جراحی و برداشت فلپ استفاده می گردد و در مرحله آماده سازی فلپ برداشت شده به واحد های فولیکولار مو تقسیم شده و در مرحله کاشت در شیارهای کوچک ایجاد شده در محل طاسی کاشته می شوند.

FIT یا FUE : در این روش دیگر از برش جراحی استفاده نمی شود و گرافت ها به طور جداگانه توسط پنس از پشت سر بیرون کشیده شده و به شیوه ی روش FUT روی سر کاشته می شوند.

SUT : این روش از روش های جدید کاشت مو می باشد که برای برداشت گرافت ها از پشت سر از دستگاها و هولدرهای اتوماتیک استفاده می گردد که گرافت ها بدون آسیب خارج شده و در نتیجه شاهد کاشت پرتراکم تری خواهیم بود.

در مواردی همچون ARTAS نیز تکنولوژی رباتیک به کمک علم پزشکی در بخش کاشت مو آمده که هنوز نتایج موفقی از این تکنولوژی ها حاصل نگشته و توسط متخصصین پیشنهاد نمی گردد.

سایر روش های کاشت مو مورد بحث در بازار تبلیغات مورد تایید مرکز زیبایی تهران نمی باشد. چرا که ریشه و پشتوانه علمی مورد بحثی برای این موارد موجود نمی باشد.

 

جدیدترین و پیشرفته ترین شیوه کاشت مو طبیعی

کاشت مو با متد DHI :

Direct Hair Implantation

تحولی بنیادین در کاشت مو طبیعی با ابداع این شیوه به وجود آمد.

در سال ۲۰۱۰ جراحان متخصص پیوند مو اتحادیه اروپا پس از سال ها تحقیق و بررسی موفق به ساخت قلم ایمپلنتر برای افزایش ظرافت و سرعت کاشت مو شده اند

این دستگاه با انجام عملیات کاشت مستقیم بدون نیاز به برش و ایجاد شیارهای یکسان و با عمق مناسب هیچگونه آسیبی به گرافت های مو نمی زند.

در نتیجه تمام گرافت های کاشته شده در این روش رشد می کنند و بالاترین تراکم کاشت مو طبیعی حاصل می گردد.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده تفاوت این شیوه کاشت و تراکم بالای آن از پیج اینستاگرام TEHRAN BEAUTY CENTER دیدن فرمایید.

یکی دیگر از دلایل برتری روش کاشت مو dhi استفاده از میکروموتورهای اتوماتیک ۴۰۰ میکرونی جهت برداشت گرافت از محل بانک مو است.

که میتوان در این روش تا ۱۰۰۰۰ گرافت را بدون جراحی از محل بانک مو برداشت.

با توجه به چندتار مویی گرافت های بانک مو پشت سر میتوانیم در این روش شاهد کاشت ۵۰ هزار تار مو در محل طاسی باشیم که حدودا ۴ برابر روش های دیگر می باشد.

 

قلم ایمپلنتر

ابزاری برای کاشت مو در روش کاشت dhi می باشد که با سایز های ۶۰۰ الی ۱۸۰۰ میکرونی طراحی و ساخته شده است.

که عمل برش و جایگذاری گرافت مو را در یک مرحله انجام می دهد.

این فرایند حرکتی شبیه پانچ کردن میباشد و بدلیل ویژگی های ایمپلنتر تمام شیارها (روزنه های رویش مو ) به طور یکسان ایجاد می شود.

و گرافت مو در عمق دقیق با توجه به ضخامت گرافت و ویژگی های پوست سر بیمار قرار می گیرد.

این ایمپلنتر ها (قلم های کاشت مو ) دیگر مشکلات کاشت توسط تیغ و پنس را به طور کامل مرتفع گردانده است.

 

ویژگی های کاشت مو به روش DHI :

 1. ۴ برابر تراکم بالا نسبت به سایر روش ها تا ۵۰ هزار تار مو
 2. بدون جراحی و بدون بر جای ماندن اسکار جراحی
 3. استفاده از ایمپلنتر و کاشت مستقیم و تک مرحله ای گرافت
 4. برداشت بالاترین نرخ گرافت از بانک مو بیش از ۱۰ هزار گرافت
 5. رویش کاملا طبیعی با ظرافت بالا به دلیل کاشت در سایز میکرو
 6. کاشت hair line با تکنیک گرافت تک تار مویی برای افزایش چند برابری حالت طبیعی کاشت مو

 

ویژگی های کاشت مو به روش dhi

 

مراقبت های بعد از کاشت مو DHI :

با توجه به اینکه در روش DHI جراحی صورت نمیگیرد و همچنین گرافت ها با دستگاه ایمپلنتر در محل طاسی کاشت میشوند، کمترین میزان زخم ایجاد شده و این عمل تقریبا بدون خونریزی می باشد از این رو مراقبت های بعد از این عمل و دوره نقاهت این عمل نیز کوتاه تر است.

 

قیمت و هزینه کاشت مو DHI :

کاشت مو DHI به دلیل تفاوت های بنیادی که با سایر روش های کاشت مو دارد کاشت پرهزینه و گرانقیمتی بوده و به طبع نتیجه کاملا متفاوتی با سایر روش های کاشت مو نیز دارد. برای تعیین قیمت کاشت موی خود میتوانید با مشاورین مرکز تهران بیوتی از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشد.

 

کاشت مو به روش ترکیبی :

هر گاه طاسی به حدی باشد که نیاز به گرافت موی بیشتر احساس شود برای برداشت گرافت مو از بانک فرد از دو روش جراحی و بدون جراحی همزمان استفاده میشود که به این روش ترکیبی می گویند.

 

مناسب ترین کاندید برای انجام عمل زیبایی کاشت مو

حال که با چگونگی انجام عمل زیبایی کاشت مو آشنا شدید شاید از خود بپرسید که آیا کاندید مناسبی برای انجام  عمل hair transplantation  هستید یا خیر؟

کاندید مناسب برای انجام عمل زیبایی کاشت مو، پس از پیوند مو طبیعی از نتایج راضی خواهد بود زیرا پیوند مو طبیعی موجب بهبود ظاهر فرد بیمار شده و موهای بیمار دوباره رشد خواهد کرد.

با این حال همه ی افراد قادر به انجام عمل زیبایی نخواهند بود.

یکی از فاکتورهای لازم برای کاندید مناسب بودن، داشتن انتظارات واقع گرایانه خواهد بود.

بسیاری از افراد پس از انجام کاشت مو طبیعی از نتایج راضی نخواهند بود زیرا انتظارات آنها از پزشک برآورده نشده بود.

همواره به یاد داشته باشید که هرکس تعداد محدودی فولیکول مناسب برای اهدا خواهد داشت به همین دلیل پزشکان گاهی از نقاط دیگر بدن نیز برای اهدا استفاده خواهند کرد که گاها انتظارات بیماران از نتیجه عمل کاشت مو برآورده نخواهد شد.

 

مناسب ترین کاندید برای انجام عمل کاشت مو

 

از دیگر ویژگی های یک کاندید خوب می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1. داشتن حداقل سن ۲۵ سال
 2. مردانی که بیش از ۵ سال از مشکل ریزش مو خود رنج می برند.
 3. مردانی که انتظارات واقع بینانه داشته و به این موضوع آگاهند که احتمال اینکه پس از عمل ریزش مو وجود داشته باشد، وجود خواهد داشت.
 4. مردان و زنانی که به دلایلی مانند سوختگی موهای خود را از دست داده اند.
 5. مردان و زنانی که به دلایل دیگری مانند لیفت صورت موهای خود را از دست داده اند.

 

آمادگی و مراقبت های قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو

بسیاری از افراد به این موضوع می اندیشند که دوران نقاهت خود را چگونه بگذرانند، چه کارهایی بعد انجام و اتمام عمل زیبایی خود انجام دهند تا نتیجه ی بهتر و زیبایی را شاهد شوند اما باید گفت که تنها رعایت نکات پس از انجام کاشت مهم نخواهد بود.

اگر به دنبال انجام  این عمل زیبایی بی خطر و عاری از هرگونه عارضه می باشید باید به مراقبت های قبل از انجام پیوند مو طبیعی نیز توجه داشته باشید.

در ادامه به تعدادی از مراقبت هایی که باید قبل از انجام عمل به آن دقت کنید، آورده شده است.

 1. با انتخاب کلینیک مناسب می توانید نقش مهمی در انجام هرچه بهتر پیوند مو طبیعی خود ایفا کنید. نوجه داشته باشید که هر آگهی در اینترنت به منظور انجام هرچه بهتر کاشت نخواهد بود.
 2. انتخاب پزشک کاردان از دیگر نکات مهم و قابل توجه خواهد بود. حتما قبل از انجام پیوند مو تصاویر نتایج حاصل از عمل های زیبایی مو قبلی را از پزشک بخواهید تا به شما نشان دهد.
 3. بودجه مورد نظر برای انجام عمل را تعیین کنید.
 4. کمی اطلاعات راجب تکنیک و روش های کاشت مو کسب نمایید.
 5. قبل از انجام کاشت مو طبیعی موهای خود را دو بار در روز بشویید.
 6. از مصرف داروهایی مانند آسپرین و یا انواع آنتی بیوتیک ها خودداری نمایید اما اگر بیماری خاصی داشته و مجبور به مصرف اینگونه داروها می باشید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 7. یک هفته قبل از پیوند مو طبیعی از مصرف هرگونه مکمل، الکل، سیگار کشیدن و ویتامین های A و B و غیره اجتناب نمایید.

سعی کنید نکات ذکر شده را رعایت کرده تا بعد از انجام عمل زیبایی خود دچار مشکل نشوید.

 

کاربردها و دلایل انجام عمل زیبایی کاشت مو

همانطور که گفته شد یکی از فاکتورهای زیبای چه در زنان و چه در مردان، موهای سر خواهد بود.

بسیاری از افراد به زیبایی ظاهری خود اهمیت داده و برای افزایش زیبایی خود کارهای زیادی انجام خواهند داد.

اما متاسفانه با افزایش سن بیشتر مردان شاهد ریزش موهای خود خواهند بود.

تعدادی اعتماد به نفس خود را از دست داده و به دنبال راهی برای درمان آن می باشند.

در این زمان انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی یکی از گزینه های پیش رو برای افزایش زیبایی ظاهری و البته افزایش اعتماد به نفس خواهد بود.

مردان و زنانی که به هر دلیلی اعم از سوختگی، بیماری، استفاده از مواد شیمیایی به صورت مکرر و غیره فولیکول های موهایشان ضعیف شده و در تلاش برای بازگرداندن رشد مجدد موهای خود می باشند، پیوند مو پیشنهاد خواهد شد.

کاشت مو طبیعی موجب افزایش زیبایی و جذابیت، رشد و تقویت مجدد موها خواهد شد.

 

کاربردها و دلایل انجام عمل زیبایی کاشت مو

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو

دوران نقاهت، چگونگی گذراندن آن و مدت زمان دوران نقاهت پس از انجام کاشت مو بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

بسیاری از افراد دوران نقاهت را جدی نگرفته و برای گذراندن این دوران به درستی تلاش نخواهند کرد در حالی که چگونگی گذراندن دوران نقاهت در نتیجه پیوند مو تاثیر بسزایی خواهد داشت.

پوست سر پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو طبیعی بسیار لطیف و حساس خواهد بود به همین دلیل ممکن است کمی احساس درد داشته باشید که در این صورت پزشک متخصص کاشت مو برای شما داروهای ضد درد تجویز خواهد کرد.

همچنین احتمال این که داروهای ضد التهابی و آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند وجود خواهد داشت.

بعلاوه برای مراقبت بیشتر و جلوگیری از آسیب دیدگی فولیکول ها، ممکن است برای یک یا دو روز مجبور باشید که از باند استفاده نمایید.

برای بازگشتن به محل کار خود عجله نداشته باشید و کمی بیشتر به خود استراحت دهید.

اما بیشتر افراد طی ۲ الی ۵ روز پس از عمل به محل کار خود بازگشته و فعالیت خود را شروع خواهند کرد.

به یاد داشته باشید که استراحت بیشتر و بهتر در نتیجه ی نهایی تاثیرگذار خواهد بود پس بهتر است دوران نقاهت به خوبی سپری شود.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو

عمل زیبایی پیوند مو طبیعی همانند سایر جراحی های موجود نوعی جراحی بوده در نتیجه می تواند عوارض جانبی همانند عفونت و خونریزی داشته باشد همچنین امکان مشاهده انواع زخم ها، اسکارها و رشد غیرطبیعی موها وجود خواهد داشت.

در ادامه مطلب درباره عوارض جانبی hair transplant مطالب بیشتری منتشر شده است که خواهید توانست سایر عوارض جانبی را از آنجا مطالعه نمایید.

از مراقبت های پس از عمل زیبایی کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برای جلوگیری از عفونت خواهید توانست از آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید.
 2. برای از بین بردن درد، مسکن هایی مانند ایبوپروفن مناسب خواهند بود.
 3. داروهای ضد التهابی مانند استروئید خوراکی برای کم کردن تورم مناسب بوده و قابل مصرف خواهند بود.
 4. سعی کنید تا ۳ روز اول پس از کاشت مو طبیعی موهای کاشته شده را شانه نزنید تا شاهد ریزش موی بیشتری نباشید.
 5. ۳ روز اول پس از پیوند مو کمی بیشتر استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین جلوگیری نمایید همچنین سعی کنید تا حد امکان به محل کار خود نروید.
 6. از استفاده از لباس هایی که شامل کلاه می باشند مانند انواع سویشرت ها خودداری به عمل آورید تا فولیکول های موها آسیب نبینند.
 7. به مدت یک هفته از انجام انواع ورزش های سنگین و غیر سنگین پرهیز نمایید.
 8. همچنین قادر خواهید بود تا از داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل برای افزایش رشد موهای خود پس از عمل استفاده نمایید.

همچنین در نظر داشته باشید که ممکن است چند روز پس از انجام عمل شاهد ریزش موهای خود باشید که امری طبیعی خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام عمل زیبایی کاشت مو

یکی از مهم ترین نکاتی که باید پس از عمل به آن توجه کرد خطرات و عوارض جانبی عمل زیبایی پیوند مو خواهد بود.

از رایج ترین عوارض جانبی، زخم های ناشی از پیوند مو طبیعی خواهد بود که پس از انجام پیوند مو با هر دو روش ظاهر می شود.

عدم مشورت و مراجعه به پزشک در صورت مشاهده عوارض جانبی ممکن است مشکلاتی بوجود آورد.

در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی گفته شده و یا عوارض جانبی دیگر، به پزشک خود اطلاع دهید.

 

 

نکات تفاوت مرکز زیبایی تهران با باقی مراکز و کلینیک های زیبایی

 1. روش های FIT , FUT، از روشهای قدیمی کاشت مو می‌باشند که به دلیل آسیب ها و مشکلاتی که دارند در مجموعه Tehranbeautycenter انجام نمی‌گیرند.
 2. این روش ها کم هزینه هستند و دلیل قیمت پایین دیگر مراکز می‌تواند استفاده از این گونه روش‌های قدیمی باشد.
 3. در مجموعه Tehran Beauty Center در تمام روش های کاشت مو برای افزایش ظرافت و زیبایی کاشت مو که حالت کاشت کاملا طبیعی باشد خط رویش با گرافت های تک تار مویی کاشت می‌شود. این امر باعث طبیعی شدن هر چه بیشتر کاشت شده به طوری که انجام کاشت مو به راحتی قابل تشخیص نباشد.
 4. برداشت فلپ در روش های ترکیبی توسط پزشک متخصص جراحی از کشور انگلستان و با تکنیک انحصاری جراحی پلاستیک تریکوفتیک اسکارلس انجام میپذیرد. به طوری که اسکاری در محل برداشت فلپ در بانک مو باقی نمی‌ماند.
 5. استفاده از دستگاهای پیشرفته برداشت واحدهای فولیکولار در روش SUT و همچنین دستگاهای میکروموتور ۴۰۰ میکرونی در روش DHI
 6. تک روش SUT، تنها مناسب الگوی طاسی شقیقه – الگوی طاسی شقیقه، خط رویش _ الگوی طاسی ورتکس و در کل مساحت های طاسی کم می باشد.
 7. تک روش DHI، درست مانند تک روش SUT می‌باشد. با این تفاوت که میتوان برای مساحت های طاسی زیاد هم مورد استفاده قرار بگیرد (در موارد خاص که بیمار مساحت سطح طاسی بالا دارد و نمی خواهد از برش جراحی برای فلپ استفاده کند)
 8. ترکیبی SUT و ترکیبی DHI برای افرادی با مساحت سطح طاسی بالا با الگوی طاسی شقیقه، خط رویش، بالای سر و ورتکس مناسب است و از نظر قیمت متفاوت هستند.

 

 

نتایج نهایی به دست آمده از انجام عمل زیبایی کاشت مو

به یاد داشته باشید که این عمل زیبایی همانند سایر های زیبایی دیگر، برای نشان دادن نتایج نهایی خود به کمی زمان نیاز خواهد داشت.

همچنین ممکن است پس از انجام این عمل کمی درد داشته باشید که در این صورت پزشک متخصص دارو های زیر را تجویز نماید.

 1. داروهای ضد درد
 2. آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن و یا کاهش عفونت
 3. داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم

به دلیل استفاده از روش FUE برای انجام عمل پیوند مو ممکن است به مدت ۲ تا ۳ هفته کمی ریزش داشته باشید.

در این مدت نگران نبوده و کمی اجازه دهید تا مراحل درمان طی شود.

پس از گذشت این دوره موهای کاشته شده شروع به رشد کرده و عملا شما شاهد نتایج عمل زیبایی پیوند مو طبیعی خود خواهید بود.

حدودا از ۶ تا ۹ ماه پس از پیوند مو طبیعی باید ۶۰ درصد موها رشد کرده باشند؛ اما بیشتر افراد از ۸ تا ۱۲ ماه شاهد رشد مجدد موهای خود خواهند بود.

در طی این دوران برای افزایش سرعت رشد موها پس از کاشت مو، پزشکان داروهایی همانند ماینوکسیدیل ( Rogaine ) و یا داروهای تقویت کننده مو ( Propecia ) تجویز خواهند کرد.

از فواید دیگر این داروها می توان به جلوگیری از ریزش موها در آینده اشاره کرد و ما نتایج بدست آمده بعد از کاشت مو را مورد بررسی قرار دادیم.

 

هزینه های ناشی از انجام عمل زیبایی کاشت مو

وقتی صحبت از هزینه عمل های زیبایی می شود، اکثر افراد به فکر هزینه های ناشی از خود عمل زیبایی خواهند شد و کمتر کسی به دوران نقاهت و پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو فکر خواهد کرد.

در حالی که بودجه در نظر گرفته شده برای عمل های زیبایی تنها به هزینه های مربوط به دستمزد پزشک و بیمارستان محدود نخواهد شد.

پس از انجام پیوند مو طبیعی ممکن است کمی درد داشته باشید و یا شاهد عوارض جانبی باشید.

به همین دلیل قیمت و هزینه های مربوط به داروهای دوران نقاهت که شامل آنتی بیوتیک ها، انواع ضد درد ها و سایر داروها میشود را نیز در نظر بگیرید.

اما هزینه ناشی از پیوند مو به موارد دیگر نیز بستگی خواهد داشت:

 1. مکانی که زندگی می کنید
 2. روشی که برای انجام کاشت طبیعی انتخاب می کنید
 3. مهارت و حاذق بودن پزشک
 4. تعداد فولیکول های مورد نظر شما برای پیوند
 5. گاها هزینه سفر برای ملاقات با پزشک متخصص کاردان

به یاد داشته باشید که نمی توان یک قیمت دقیق برای عمل های زیبایی در نظر گرفت زیرا با توجه به فاکتورهای ذکر شده قیمت ها متغیر خواهد بود.

همچنین به این نکته نیز توجه نمایید که قیمت بیشتر یک پزشک و کلینیک دلیلی بر ماهر بودن آن پزشک نخواهد بود پس تا حد امکان درباره انتخاب پزشک متخصص کاشت مو  تحقیق کافی انجام دهید.

 

آیا نتایج حاصل از عمل زیبایی پیوند مو دائمی است؟

یکی از دلایلی که عمل زیبایی پیوند مو طبیعی از موثرترین و پرطرفدارترین روش های ترمیم مو می باشد، ماندگاری نتایج حاصل از این عمل خواهد بود.

در حین انجام کاشت مو پزشکان از فولیکول های مو سالم استفاده خواهد کرد و از این فولیکول ها برای پر کردن مناطق طاس شده سر استفاده خواهد شد.

این موهای کاشته شده در برابر هورمون ریزش مو ( دی هیدروتستوسترون ) مقاوم بوده و در نتیجه حاصل پیوند مو طبیعی دائمی خواهد بود.

چون موهای کاشته شده در برابر DHT مقاوم می باشند، اگر موهای طبیعی اطراف موهای کاشته شده شروع به ریزش کند، موهای پیوند زده شده دچار ریزش نخواهند شد.

شما می توانید با انجام پیوند مو طبیعی از شر طاسی سر خود خلاص شده و شاهد رشد مجدد موهای خود به صورت دائمی باشید.

 

آیا نتایج حاصل از عمل زیبایی پیوند مو دائمی است؟

 

استفاده از ایمپلنتر کاشت مو برای کاشت گرافت به طور مستقیم در سایه ۶۰۰ میکرون الی ۱۸۰۰ میکرون برای حصول بالاترین تراکم و ظرافت کاشت مو و همچنین جلوگیری همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن به گرافت مو نسبت به روش های قدیمی مثل FIT و FUT

مرکز زیبایی تهران با استفاده از کادر پزشکی معتبر و انجام جدیدترین متد های کاشت مو آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی را دارد. برای اطلاعات از طریق شماره ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۵ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

 

اینستاگرام ما

آخرین نمونه کارهای ما

واتساپ مشاورین

مشاوره آنلاین و ارسال تصاویر

مشاوره تلفنی با پزشک

021-88102745

تهران سعادت آباد

بلوار سرو غربی، پلاک 115