• Info@tehranbeautycenter.com
  • 021-88102747 _ 021-88102746 _ 021-88102745

لیزر موهای زائد در معتبرترین مرکز زیبایی ایران

لیزر موهای زائد در معتبرترین مرکز زیبایی ایران

لیزر موهای زائد یک روش پر طرفدار

امروزه یکی از معیار ها و شرایط مرتب بودن و زیبایی عدم داشتن موهای زائد در بدن می باشد.

به ویژه این عامل در بین بانوان بسیار مهم و ضروری می باشد و هر خانمی همواره سعی می کند تا موهای اضافی خود را با روش های مختلف اصلاح کند.

یکی از این روش ها که امروزه بسیار محبوب شده است، لیزر موهای زائد می باشد.

 

لیزر موهای زائد یک روش پر طرفدار

 

لیزر موهای زائد چیست و چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد نوعی از لیزر درمانی است که برای از بین بردن مو های زائد و یا حتی از بین بردن فولیکول های مو در قسمت های مختلف بدن از جمله پاها، دست ها، صورت و … استفاده می شود.

لیزر موهای زائد با برخورد اشعه و گرما به محل رشد مو های زائد باعث تخریب فولیکول آن می شود ولی با این وجود نمی توان گفت laser hair removal نتایج دائمی برای همه ی افراد را در بر دارد.

لیزر مو های زائد این ویژگی را دارا می باشد که تاثیر بسیار بالایی در از بین بردن موهای زائد داشته باشد چرا که این روش بسیار حساس اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود نتایج آن نیز فوق العاده خواهد بود.

لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه های مختلف لیزر که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا می باشند انجام می شود.

لیزر مو های زائد با استفاده از یک دستگاه پیشرفته و مجهز به تکنولوژی روز می باشد که با انتشار و ارسال پرتو های نور به سمت فولیکول ها و مو های بدن باعث آسیب و تخریب ریشه آن ها می شود.

عملکرد دستگاه به گونه ای است که در هر ثانیه چندین پالس را به سمت موها و فولیکول ها ارسال می کند و به دلیل تیره بودن رنگ موها نسبت به پوست، این پرتو ها جذب فولیکول ها می شود و همین عامل باعث تخریب آن ها می شود که به مرور زمان سبب از بین رفتن تمامی آن می شود.

 

مناسب ترین کاندید برای انجام لیزر موهای زائد

لیزر برای افرادی که مو های تیره رنگی دارد مناسب تر است و برای کسانی که مو های روشنی دارند نتیجه مطلوب کمتری خواهد داشت زیرا در عمل زیبایی لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه های فولیکول مو صورت می پذیرد.

اگر پوست فردی که عمل لیزر موهای زائد را انجام می دهد روشن و موهای زائد تیره رنگی داشته باشد می تواند نتایج بی نظیری را از لیزر موهای زاید خود بگیرد به این دلیل که اشعه لیزر روی این فردا بسیار خوب جواب می دهد.

لیزر موها به دلیل محبوبیت هایی که در بین مردم در سنین مختلف پیدا کرده باعث شده تا در مردم به فکر زیبایی خود باشند و برای از بین بردن مو های زائد خود دست به کار شوند اما لیزر در زمان های مختلف عمر می تواند نتایج غیر قابل قبول داشته باشد.

 

 

مناسب ترین کاندید برای انجام لیزر موهای زائد

 

متخصصان درباره سن انجام عمل لیزر موهای زائد می گویند اگر کسی قصد لیزر موهای زاید خود را دارد تا زمان بلوغ نوجوانی صبر داشته باشند و اگر این فرد دختر است بهتر است دوره قاعدگی خود را شروع کند.

به طور کلی اکثر پزشکان و متخصصان به افراد متقاضی انجام لیزر سن کمی دارند پیشنهاد می دهند برای از بین بردن موهای زائد این نکته را در نظر بگیرید که اگر لیزر در سن و سال پایین صورت گیرد.

به این دلیل که چون همه ی مو های زائد شروع به رشد نکرده است ممکن است لیزر موها باعث به وجود آمدن موهای زائد بیشتر شود.

 

آمادگی و مراقبت های قبل از انجام لیزر موهای زائد

نکته بسیار مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که در زمان بارداری به دلیل اینکه هنوز دلایل دقیقی از تاثیر laser hair removal بر جنین وجود ندارد پس از انجام این عمل در زمان بارداری خودداری کنید.

در زمان شیردهی مادر به فرزند به علت اینکه این عمل بر روی الگوی رشد مو های زائد به دلیل تغییرات هورمونی تاثیر گذار می باشد سعی کنید لیزر موهای زائد خود را به زمان دیگری موکول کنید.

زمان بندی در لیزر موهای زائد بسیار مهم می باشد به همین دلیل پزشک های متخصص در زمینه پوست توصیه می کنند تا مو های زائد ناحیه ای را را که در طول مدت ۲ تا ۶ هفته رشد کرده است را انتخاب و مورد انجام عمل قرار دهند.

ناحیه ای از بدن را که می خواهید با استفاده از عمل لیزر موهای زائد درمان کنید را با استفاده از یک تیغ تمیز پاک کنید زیرا این کار باعث می شود تا دستگاه فولیکول مو را راحت تر پیدا کرده و همچنین باعث احساس سوزش خفیفی می شود.

قبل از انجام عمل لیزر مو های زائد باد از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش در گذشت مدت زمان یک ماه قبل از انجام عمل laser hair removal خودداری گردد که باعث اختلال در عمل لیزر موهای زاید می شود.

همچنین باید از قرار گرفتن در معرض اشعه UV و نور خورشید قبل از درمان نیز خودداری شود به این دلیل که نور لیزر جذب فولیکول ها و رنگدانه های پوست و مو می شود.

اگر به بیماری های عصبی مبتلا هستید از مصرف کردن خوراکی های دارای کافئین در روز درمان خودداری کنید و همچنین در صورت احساس مریض بودن انجام لیزر مو های زائد را به زمان دیگر بگذارید.

 

کاربرد و دلایل انجام لیزر موهای زائد

کاربرد ها و دلایل استفاده متعدد و متفاوتی برای لیزر موهای اضافی موجود می باشد که هر کدام بسته به هدف و انتظارات شخص متقاضی انجام می شود.

یکی از دلایل استفاده از این روش تراشیدن و یا روش های دیگر از بین بردن مداوم مو های زائد بدن به پوست انسان آسیب زده و امری بسیار خسته کننده می باشد.

ولی لیزر موهای زائد به پوست آسیب نمی زند حتی لیزر موهای زاید باعث کاهش مو های زائد بدن می شود.

لیزر موهای اضافی برای قسمت های مختلف بدن به دلیل دقت بالای این روش جز بهترین روش ها می باشد. عمل laser hair removal خصوصا برای موهای تیره و درشت بسیار انتخاب مناسبی می باشد.

 

 

کاربرد و دلایل انجام لیزر موهای زائد

 

از دیگر دلایل استفاده از لیزر موهای اضافی می توان به این مورد اشاره کرد که مدت زمان لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن مانند لب بالایی بسیار کوتاه که حدودا یک ثانیه و در برخی نواحی مانند پاها مدت زمان بیشتری کمتر از یک ساعت طول می کشد.

 

مراقبت های پس از انجام لیزر مو های زائد

قطعا مراقبت و نگهداری صحیح پس از انجام لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین معیار ها برای مطلوب ماندن نتایج ناشی از انجام این اقدام می باشد و از اهمیت فراوانی برای افراد برخوردار می باشد.

پس از موزدایی به مدت یک الی دو روز پوست شما مانند آفتاب سوختگی به نظر خواهد آمد که در این صورت باید از یک کمپرسور خنک و یا مرطوب کننده ملایم استفاده کنیم.

از قرار گرفتن در برابر نور خورشید پس از انجام لیزر خودداری کنید اما اگر به مجبور به این کار شدید قبل از آن از پزشک خود بخواهید کرم ضد آفتاب مخصوصی را برای شما تجویز کند تا از بروز مشکلات بر روی پوست شما جلوگیری شود.

چنانچه نواحی مختلف بدن از جمله در زیر بغل از لیزر موهای زائد استفاده کردید سعی کنید برای مدتی از عطر و مواد خوش بو کننده استفاده نکنید تا حساسیت پوست به این مواد به طور کامل رفع شود.

شخص باید برای مدتی کوتاه در حین استحمام از آب داغ و یا گرم استفاده نکند و به جای آن از آب ولرم برای شستشو خود استفاده کند.

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام لیزر موهای زائد

انجام لیزر موهای زائد نیز همانند سایر اقدامتی که برای زیبایی و یا درمان توسط افراد مختلف انجام می شود، داراری دوران نقاهت و بهبودی پس از آن خواهد بود که قطعا یکی از پر اهمیت ترین دوران پس از اقدام می باشد و تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد.

پس از انجام لیزر مو های زاید در صورت، شخص می تواند به روند عادی زندگی خود برگردد و کار های روز مره خود را انجام دهد.

فرد می تواند پس از گذشت حداکثر ۴۸ ساعت از لوازم آرایش و بهداشتی خود استفاده کند و محدودیت خاصی برای آن ها ندارد.

البته در صورت مشاهده حساسیت پوست به این موارد باید مواد استفاده شده به طور کامل از صورت پاک شود و استفاده از آن ها را به زمان دیگری موکول کرد.

ناحیه های مورد درمان را با یک پاک کننده خوب تمیز کنید و در طول دوره انجام موزدایی و بعد از انجام آن نیز این نکته را رعایت کنید تا بهبودی شما سریع تر صورت پذیرد.

بعد از اتمام دوره انجام لیزر مو های زائد از ورزش های سنگین و یا به طور کلی از فعالیت هایی که باعث بالا رفتن دما بدن تان می شود برای مدتی محدود و بسته به نظر پزشک دوری کنید.

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام لیزر موهای زائد

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام لیزر موهای زائد

موزدایی نیز مانند سایر اقداماتی که هر فردی برای درمان و یا زیبایی خود انجام می دهد، دارای تعداد متعددی عوارض جانبی است که البته عمده آن ها قابل کنترل و موقتی هستند.

  1. از جمله عوارضی که برای لیزر مو های زائد اتفاق می افتد آفتاب سوختگی و قرمزی های به وجود آمده در ناحیه برجسته پوست است که این کاملا موقتی بوده و نباید به آن حساس بود.
  2. لیزر مو های زائد اگر توسط یک فرد بی تجربه انجام شود ممکن است خطرات جدی تری داشته باشد اما شما می توانید با انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص در زمینه عمل لیزر موهای زاید خطرات آن را به حداقل برسانید.
  3. یکی دیگر از خطرات و عوارض جانبی که در لیزر موهای زاید موجود می باشد، خطر آسیب دیدن چشم ها می باشد. در حین انجام لیزر موهای زاید باید حتما از عینک مخصوص و استاندارد استفاده شود تا از آسیب چشم توسط پرتو لیزر جلوگیری شود.
  4. از عوارض جانبی دیگر نیز می توان به عفونت پس از لیزر اشاره کرد که در صورت رعایت نکردن برخی نکات بهداشتی ممکن است به وجود بیاید.

 

نتایج نهایی به دست آمده از انجام عمل لیزر موهای زائد

ریزش مو های زائد شما پس از سه هفته از انجام عمل لیزر مو های زائد شروع می شود و اگر شما دستورالعمل های پزشک و تغذیه مناسبی پس از انجام laser hair removal داشته باشید نتایج قابل قبولی را دریافت می کنید.

برای درمان رشد مجدد مو های زائد نیاز است تا مرتب پزشک خود را ملاقات کنید به این دلیل که لیزر مو های زائد پس از شش تا هشت جلسه باعث کاهش ۷۰ درصد از حجم مو های زائد می شود اما به شرطی که لیزر مو های زاید خود را مطابق برنامه انجام دهید.

اگر پس لیزر موهای زائد دوباره موهای زائد شروع به رشد کنند نسبت به حالت قبل بسیار نازک تر خواهد بود و این یکی از نتایج خوب برای شخص می باشد و جای نگرانی وجود ندارد.

اینکه لیزر مو های زائد برای شما نتایج قابل قبولی داشته باشد به طور خلاصه باید زمان بندی مناسب برای لیزر موهای زاید، انتخاب پزشک ماهر برای laser hair removal و رعایت نکاتی که پزشک برای شما ارائه می کند.

 

نتایج نهایی به دست آمده از انجام عمل لیزر موهای زائد

 

هزینه های ناشی از انجام لیزر موهای زائد

قطعا هزینه های ناشی از انجام این اقدام برای افراد بسیاری تعیین کننده می باشد و ممکن است حتی برخی از افراد حاضر نباشند برای انجام آن هزینه زیادی صرف کنند.

برای لیزر موهای زائد نمی توان مبلغ واحدی برای کسی ارائه داد زیرا لیزر موهای زاید بسته به عوامل و معیار های متعددی هم چون نوع و رنگ مو، محلی که لیزر انجام می شود و همچنین مساحت ناحیه هایی که مورد عمل laser hair removal قرار می گیرد.

تراکم مو، طول مو و ضخامت آن در هزینه هایی که برای انجام عمل لیزر انجام می پذیر موثر می باشد و این نکته را باید در نظر گرفت که با وجود این شرایط انجام laser hair removal هزینه های سنگین ندارد.

در بسیاری از کلینیک های زیبایی هزینه های هنگفتی برای انجام این کار از افراد دریافت میکنند و افراد را با روش های مختلفی برای انجام لیزر موهای زاید به کلینیک های زیبایی دعوت می کنند.

برای انجام عمل لیزر موهای زاید معمولا بین شش تا هشت جلسه ی درمانی نیاز است پس این نکته را بزای انجام این عمل در نظر بگیرید تا در دام سو استفاده کنندگان در این زمینه نیافتید.

 

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد نتایج مختلفی برای افراد به وجود می آورد که دائمی بودن لیزر موهای زاید نیز همین طور می باشد.

laser hair removal باعث کاهش رشد مو می شود اما برای اینکه این عمل نتیجه دائمی داشته باشد به عواملی چون ژنتیک فرد و منطقه محل درمان بستگی دارد.

اگر تبلیغاتی که گویای این موضوع هستند در مکان مختلف مشاهده کردید به هیچ عنوان آن را باور نکنید زیرا همان طور که گفته شد لیزر موهای زائد به عوامل اشاره شده بستگی دارد.

اگر شما به مواردی که اشاره شد خوب دقت کرده و آن ها در زمان انجام موزدایی و قبل و بعد از انجام عمل لیزر موهای زاید رعایت کنید حدالامکان نتایج نزدیک به دائمی بودن دریافت می کنید.

 

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی است ؟

 

مرکز زیبایی تهران با استفاده از کادر پزشکی معتبر آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی را دارد. برای اطلاعات از طریق شماره ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۵ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

اینستاگرام ما

آخرین نمونه کارهای ما

واتساپ مشاورین

مشاوره آنلاین و ارسال تصاویر

مشاوره تلفنی با پزشک

021-88102745

تهران سعادت آباد

بلوار سرو غربی، پلاک 115