• Info@tehranbeautycenter.com
 • 021-88102747 _ 021-88102746 _ 021-88102745

بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک

بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک

معرفی جراحی پلک

بلفاروپلاستی جزء عمل های زیبایی در دنیا به شمار می رود که مرتبط با پلک ها می باشند.

این عمل زیبایی پلک باعث می شود که پوست اضافی و چربی های زائد موجود در ناحیه پلک از بین برود و چشم ها دوباره به حالت جوانی و زیبای خود بازگرددند.

یکی از عمل های زیبایی چهره و صورت که امروزه طرفداران بسیار در دنیا پیدا کرده است و روز به روز در حال افزایش محبوبیت در بین افراد است، عمل زیبایی پلک بلفاروپلاستی می باشد.

انجام این عمل برای هر فردی علاوه بر افزایش زیبایی چهره و چشم ها، باعث می شود که سن شخص ۱۰ سال جوان تر از سن خود نمایان شود.

 

معرفی جراحی پلک

 

بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی پلک یک عمل سرپایی و ساده می باشد که نیازی به بیهوشی در حین عمل نیز ندارد.

همچنین پس از انجام عمل بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و می تواند پس از ان به منزل بازگردد و استراحت کند. این عمل مختص خانم ها نمی باشد و آقایان نیز می توانند از این عمل زیبایی پلک استفاده کنند.

روش انجام این عمل به دو صورت می باشد که یک مختص پلک پایین و دیگری برای جراحی پلک بالا می باشد.

در جراحی پلک بالا در ابتدا پزشک با استفاده از تیغ جراحی یکی برش ریز به موازات چروک های طبیعی پلک ایجاد می کند و سپس با استفاده از لیزر و یا امواج رادیویی و یا تیغ جراحی، پوست و چربی های اضافی موجود در این ناحیه را حذف می کند.

به این ترتیب چروک ها و حتی افتادگی پلک در این ناحیه به طور چشم گیری رفع می شود.

در نهایت نیز پزشک با استفاده از بخیه های نازک و ظریف، برش ایجاد شده را با دقت و ظرافت بخیه میزند؛ و به این صورت شخص علاوه بر افزایش زیبایی، میدان دید باز تر و وسیع تری نیز به دست می آورد.

در روش دیگر که متعلق به پلک پایین می باشد، پزشک متخصص در ابتدا با ایجاد بک برش ریز در ناحیه زیر چشم، چربی های اضافی موجود در این ناحیه را که باعث پف کردن زیر چشم و زشت شدن آن می شوند را حذف می کند و پوست اضافی موجود در زیر چشم را رفع می کند تا ناحیه زیر چشم صاف و بدون چروک شود و زیبایی چهره و چشم ها چند برابر شود.

 

کاندید مناسب برای انجام بلفاروپلاستی

به طور کلی انجام هر عمل و اقداماتی که برای زیبا سازی و جوان سازی فرد انجام می شود دارای برخی شرایط و معیار ها می باشد که شخص باید دارای آن شرایط باشد تا نتیجه و آثار خوبی نصیب شخص شود.

 1. یکی از معیار های مهم عمل زیبایی پلک برای هر شخص، داشتن شرایط سنی مناسب می باشد. برای انجام عمل زیبایی پلک بلفاروپلاستی لازم است تا شخص متقاضی حداقل ۳۵ سال سن داشته باشد زیرا در این سن معمولا تغییرات نامطلوبی در پلک ها رخ می دهد. البته در برخی استثنا ها افراد کم سن تر نیز می توانند این عمل را انجام دهند.
 2. فردی که قصد انجام عمل زیبایی پلک را دارد باید انتظارات معقولانه و به جا داشته باشد.
 3. برای افرادی که در ناحیه زیر چشم خود دارای پف و ورم هستند و این موضوع باعث آزار آن های می شود، کاندید مناسبی برای انجام جراحی blepharoplasty می باشند.
 4. در برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف مانند افزایش سن، در ناحیه پلک دچار چین و چروک و شل شدن پلک شوند. این افراد گزینه مناسبی برای انجام بلفاروپلاستی می باشند.
 5. از دیگر کاندید های مناسب جهت انجام جراحی پلک می توان به افراد دارای افتادگی پلک اشاره کرد. این دسته از افراد می توانند با انجام این عمل زیبایی و میدان دید بیشتری برای چشم های خود ایجاد کنند.
 6. افرادی که از نظر فیزیکی سالم می باشند و مبتلا به بیماری خاصی نیستند که باعث افزایش دوره ریکاوری و بهبود شود می توانند blepharoplasty را بدون نگرانی انجام دهند.
 7. افرادی که سیگار و دخانیات استعمال نمی کنند؛ زیرا باعث افزایش عوارض جانبی و دوره نقاهت خواهد شد.

 

کاندید مناسب برای انجام بلفاروپلاستی

 

آمادگی و مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

هر عمل زیبایی و یا درمانی نیازمند این است که شخص قبل از انجام جراحی آمادگی یابد تا هم در حین انجام عمل و هم پس از آن دچار مشکل خاصی نشود.

معمولا قبل از انجام جراحی پلک پزشک در یک جلسه به معاینه و مشاوره برای شخص بیمار می پردازد و تمامی نکات و توصیه های لازم را به بیمار گوشزد می نماید.

پزشک متخصص در این جلسه به معاینه سلامت پلک ها و چشم ها خواهد پرداخت تا مطمئن شود مشکلی برای انجام عمل زیبایی blepharoplasty وجود ندارد و شخص می تواند بدون هیچ مشکلی آن را انجام دهد.

بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی پلک، بیمار چندین عکس متعدد از زوایای مختلف از پلک خود بگیرد تا نتایج عمل را با آن ها مقایسه نماید.

بهتر است شخص قبل از انجام بلفاروپلاستی در صورت مصرف هر گونه دارو گیاهی و یا شیمیایی به پزشک متخصص خود اطلاع دهد تا پزشک این عامل را نیز در نظر بگیرد.

به طور معمول قبل از انجام عمل زیبایی پلک به بیمار تذکر می دهند که هیچ گونه دارویی مانند ایبوپروفن مصرف نکند تا از بروز خون ریزی در حین عمل پیشگیری شود. علاوه بر ان شخص متقاضی نباید به هیچ وجه تا یک هفته قبل از انجام عمل blepharoplasty هیچ گونه دخانیاتی را استعمال نماید.

بهتر است قبل از انجام عمل شخص از یکی از نزدیکان خود در خواست کند تا او را در بازگشت به خانه و استراحت به مدت حداقل ۲۴ ساعت پس از عمل همراهی نماید.

 

کاربرد های دلایل انجام بلفاروپلاستی

دلایل و کاربرد های متعدد و متفاوتی برای انجام عمل زیبایی پلک موجود می باشد که هر کدام بسته به نیاز و هدف انجام بلفاروپلاستی برای شخص انجام می شود.

یک از کاربرد های جراحی پلک برای افرادی است که در پلک های خود دارای چین و چروک ها بسیاری وجود دارد که عمدتا در اثر افزایش سن و پیری در شخص ایجاد می شود. با این جراحی می توان این آثار و چروک ها را به طرز قابل توجه ی رفع و درمان کرد.

همچنین برای افرادی که در ناحیه زیر چشم خود دارای پف و تورم هستند می توانند با استفاده از عمل زیبایی blepharoplasty این علائم را رفع و ترمیم کرد تا دیگر پف و تورم زیر چشم باعث زشتی چشم ها و چهره شخص نشود.

از دیگر کاربرد های بلفاروپلاستی می توان به درمان افتادگی پلک اشاره کرد. افرادی که دارای افتادگی پلک هستند می توانند با استفاده از این جراحی مشکل پلک های خود را به طور کامل رفع کنند.

 

کاربرد های دلایل انجام بلفاروپلاستی

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام بلفاروپلاستی

پس از انجام عمل زیبایی پلک، ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از انجام جراحی، بینایی شخص کمی تار باشد و پزشک برای پانسمان چشم های بیمار از گاز مخصوص استفاده کند.

در ۲۴ ساعت اول پس از انجام بلفاروپلاستی شخص باید از انجام فعالیت های بدنی سنگین پرهیز کند و به طور کامل استراحت کند.

شخص باید به طور نیمه نشسته بخوابد، به طوری که زیر سرش بلند تر از سایر نقاط بدن باشد و نباید زیاد به اطراف بچرخد و به طور عمده باید صاف و مستقیم دراز بکشد.

پس از انجام جراحی blepharoplasty چشمان و اطراف آن متورم و در حالت پف باقی می مانند که یک امر کاملا طبیعی و عادی می باشد و پس از گذشت یک هفته به طور خود به خود رفع خواهد شد.

در برخی افراد دیده شده که تا یک هفته پس از عمل دچار آبریزش و خشکی چشم شده اند که این عامل طبیعی می باشد و پس از یک هفته رفع خواهند شد.

به طور کلی بیمار می تواند پس از یک هفته به روند عادی زندگی خود بازگردد؛ اما بهترین و ایده آل ترین زمان دو هفته می باشد.

در این مدت بیمار به خوبی استراحت می کند و کاملا بهبود می یابد و می تواند فعالیت های روزمره زندگی خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهد.

 

مراقبت های بعد از انجام بلفاروپلاستی

پس از انجام عمل جراحی پلک پزشک به طور کامل تمامی نکات و توصیه های لازم را به بیمار می کند تا بیمار آن ها را در دوران پس از عمل به خوبی و با دقت انجام دهد.

 1. پس از انجام عمل زیبایی پلک باید در ناحیه برش شده پانسمان انجام گیرد و ممکن نیاز باشد تا ناحیه هدف به خوبی چرب شود.
 2. پس از اتمام تاثیرات دارو های بی حس کننده بر پلک برای شخص دردی خفیف ایجاد می شود که عمدتا این درد قابل تحمل می باشد و می توان با استفاده از مسکن ها آن را خنثی کرد.
 3. پس از انجام بلفاروپلاستی بیمار باید برای مدتی از کمپرس سرد در ناحیه پلک خود استفاده کند. همچنین باید به مدت یک هفته در هنگام خواب زیر سر خود را بلند کند و از دو بالشت در زیر سر استفاده کند تا سر کمی بالاتر قرار بگیرد. این کار ها باعث می شود که تورم و پف پلک ها پس از عمل از بین برود.
 4. پس از انجام جراحی پلک، پزشک متخصص باید بیمار را به طور مرتب و در طول چند هفته بیمار را معاینه کند تا از روند بهبودی و نقاهت پلک ها اطمینان حاصل کند.
 5. پس از گذشت ۲ الی ۳ روز از عمل blepharoplasty بیمار می تواند به استفاده از موبایل و تلویزیون بپردازد.
 6. بیمار اگر از لنز استفاده می کند باید تا ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی آن ها را استفاده نکند و به جای آن از عینک استفاده کند.
 7. پلک های بیمار به مدت یک ماه به گرد و غبار و نور مستقیم خورشید حساس هستند و نباید به مدت زیادی در این محیط قرار گیرد.
 8. مهم ترین نکته پس از انجام عمل blepharoplasty این است که بیمار باید تمامی توصیه ها و دارو های تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل و منظم استفاده کند.

 

مراقبت های بعد از انجام بلفاروپلاستی

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام بلفاروپلاستی

جراحی پلک نیز همانند سایر اقدامات و عمل هایی که برای زیبایی و یا برای درمان انجام می شود دارای برخی عوارض جانبی می باشند که البته می توان با انجام برخی اقدامات و مراقبت ها از بروز آن پیشگیری کرد.

 1. تا چند ماه پس از انجام عمل زیبایی پلک ناحیه برش شده در پلک شخص به طور کامل رفع نمی شود و به رنگ صورتی کم رنگ در می آید. در این مدت بیمار باید در حفظ و مراقبت از پلک خود کوشا باشد.
 2. اگرچه نادر است اما در چند مورد دیده شده است که در اثر خون ریزی و فشار شدید باعث کاهش دید چشم به طور موقت و دائم شده است. پس بیمار باید برای حداقل چند روز از انجام فعالیت ورزشی سنگین و خم کردن سر در دوران نقاهت خودداری کند تا مشکلی برای بیمار پیش نیاید.
 3. ممکن است در چند روز ابتدایی پس از blepharoplasty بیمار در بستن کامل پلک خود کمی مشکل داشته باشد که البته با استفاده از پماد ها و چرب کننده تا حدودی رفع می شود. لازم به ذکر است که پس از گذشت چند روز این مشکل خود به خود رفع می شود.

 

هزینه های ناشی از انجام بلفاروپلاستی

قطعا یکی از عوامل و معیار های تاثیر گذار در تصمیم گیری و انجام هر اقدام و عمل زیبایی، مربوط به هزینه های ناشی از آن عمل می باشد.

افراد زیادی مایل نیستند هزینه های زیادی برای عمل زیبایی خرج کنند و به دنبال کلینیک و پزشکانی هستند این عمل را با هزینه های پایین تر انجام دهد.

امروزه به دلیل استقبال بسیار افراد از عمل های زیبایی، برخی از پزشکان و کلینیک های زیبایی با پایین آوردن هزینه های دریافتی از بیماران سعی دارند تا افراد زیادی را به مشتری به سمت خود جذب کنند و از طرفی دیگر برای ثابت نگه داشتن یا افزایش سود خود، از ابزار و وسایل بی کیفیت در عمل زیبایی استفاده می کنند و یا حتی کم کاری هایی در انجام آن می کنند.

به همین علت افراد متقاضی انجام عمل های زیبایی و به ویژه بلفاروپلاستی نباید به فکر انجام جراحی با هزینه کم باشند، بلکه باید به دنبال کلینیک و پزشک متبحر و خوب باشند تا انجام عمل زیبایی به بهترین نحو و کامل ترین آن انجام گیرد.

قطعا سلامت هر شخصی ارزش ریسک کردن برای کاهش هزینه های ناشی از عمل زیبایی را ندارد و نباید به دلیل کم بودن هزینه کلینیک یا پزشک، به آن اعتماد کرد.

 

هزینه های ناشی از انجام بلفاروپلاستی

 

آیا نتایج نهایی ناشی از انجام بلفاروپلاستی دائمی است؟

دائمی بودن نتایج و آثار عمل زیبایی پلک به چندین معیار مختلف بستگی دارد و نمی توان آن را تنها به یک عامل وابسته دانست.

اگرچه نتایج نهایی ناشی از عمل زیبایی بلفاروپلاستی را به عنوان نتایج طولانی مدت به شمار می آورند؛ اما این نتایج به طور کامل در هیچ شخصی باقی نخواهد ماند.

نتایج این جراحی پلک با افزایش سن شخص به مرور از بین می روند و نمی توان به هیچ وجه جلو از بین رفتن آن را گرفت.

البته راه کار ها و روش هایی نیز وجود دارد که در انجام آن ها می توان طول عمر نتایج ناشی از بلفاروپلاستی به میزان زیادی افزایش داد.

 

آیا نتایج نهایی ناشی از انجام بلفاروپلاستی دائمی است؟

 

مراقبت ها و توصیه های انجام شده توسط پزشک متخصص و همچنین موجود در بالا می توانند تاثیر مثبت بسیاری بر افزایش ماندگاری و دوام نتایج و تاثیرات عمل بلفاروپلاستی داشته باشند.

به عنوان مثال شخص می تواند با انجام اقداماتی مانند استفاده از مرطوب کننده باکیفیت پوست پلک خود را تقویت کنند و یا استعمال نکردن دخانیات و مشروبات الکلی نیز قطعا تاثیر مثبتی حفظ نتایج جراحی پلک خواهد داشت.

 

مرکز زیبایی تهران با استفاده از بهترین تیم پزشکی آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی را دارد. برای اطلاعات از طریق شماره ثابت ۰۲۱۸۸۱۰۲۷۴۵ و شماره همراه ۰۹۱۹۶۴۹۱۹۷۴ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

اینستاگرام ما

آخرین نمونه کارهای ما

واتساپ مشاورین

مشاوره آنلاین و ارسال تصاویر

مشاوره تلفنی با پزشک

021-88102745

تهران سعادت آباد

بلوار سرو غربی، پلاک 115